Veľkonočné sviatky ....

Autor: Monika Gergeľová | 1.4.2018 o 10:34 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  395x

Veľkonočné sviatky rozporuplné ako naše životy v ktorých sa strieda smútok, utrpenie, bolesť, ale aj nádej, láska a viera . Kostoly sú plné kresťanov, domácnosti vítajú jar. Viera Veľkej noci  sa ukrýva v našich postojoch v živote 

Veľkonočné sviatky rozporuplné ako naše životy v ktorých sa strieda smútok, utrpenie, bolesť, ale aj nádej, láska a viera . Kostoly sú plné kresťanov, domácnosti vítajú jar. Veľkonočné sviatky nás na chvíľu zastavia v zhone, ktorý prežívame deň čo deň. Bohužiaľ tvoríme dobu v ktorej sa kresťanské hodnoty zneužívajú a využívajú. Skrývať sa za vieru znamená pochybiť, tak ako predkovia pred nami. Viera nám má byť pomocou, dobrým radcom vo všetkom. Nie dogmaticky, ale v duchu Augustína kde je dôležitý rozum a srdce. Viem nie je to ľahké zachovať naše kresťanské tradície v duchu posolstva Ježiša. Vyžaduje si mať silu viery keď vás moderný svet pre váš postoj vysmeje. Kedy si uvedomujete, že Veľký piatok nie je "retro". Vinš nám praje lásku zeleného štvrtku, no len keď sa pozrieme pozornejšie vidíme čo to pre nás znamená. Ježiš večeria so svojimi najbližšími, ktorým verí, vie že je tam zradca Judáš, predsa mu podá chlieb to je láska o ktorú nás žiada, ktorá ma byť zbraňou pre nepriateľa. Viera Veľkého piatku je ostať hoc sám, jediný v svojom správnom postoji. Koľko ľudí umlčí svoje svedomie, ostane ticho a hanbí sa za svoju vieru, lebo sa to dnes nenosí a nie je to trend. Nádej bielej soboty je v nás samých či podľahneme pozemským slastiam, alebo ostaneme verný čestným postojom a nezaprieme vieru, ktorú nám ukázal Ježiš. Lebo ta jediná sa ukrýva v našich postojoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Prečo má charizmu len pár vyvolených. Aká je tá vaša?

Buď sa s ňou narodíte, alebo nie. Je to dar od Boha, čaro, ktoré sa nedá získať, alebo platí, že stačí dobrý tréning a charizma naskočí ako motor?

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť

ŠPORT

Barcelona vyhrala Španielsky pohár

Zápas o prestížnu trofej sa pre Sevillu skončil hanebným debaklom.


Už ste čítali?